NAŠE MATRACE

Najkvalitnejšie a najmodernejšie technológie
NIEKOĽKO DOBRÝCH RÁD, AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNY MATRAC

1. Kúpiť si nový matrac nie je jednoduché, je to dôležitá investíc ia do vlastného zdravia a spokojnosti.

2. Zamyslite sa nad tým, aký matrac, by Vám mohol vyhovovať - každ ému z nás vyhovuje iný typ matraca.
3. Vyberajte racionálne, nešetrite na sebe. Tieto značkové a kvali tné materiály, budú približne jednu tretinu
dňa v bezprostrednom kontakte s Vašim telom.
4. Žiadny matrac nelieči, ale v správne navrhnutom a vyrobenom matraci sú skúsenosti lekárov a špecialistov
z oborov alergológia, anatómia, ortopédia, chiropraktikov a špecialistov na preležaniny a poruchy spánku,
ktoré Vám zabezpečia kvalitný a hlavne zdravý spánok.
5. Zamerajte sa na kvalitu a tiež na zdravotné aspekty, ako sú napríklad použité materiály v poťahu, odvádzajúce
vlhkosť a pot, ich alergická nezávadnosť.
6. Ak ste si istý voľbou matraca, premýšľajte o vhodnom podklade, na ktorom bude matrac uložený, teda aký rošt
pod matrac potrebujete. Podklad pod matrac musí byť dobre odvetraný, aby matrac "dýchal", odporúčame
lamelový rošt.
7. Ak potrebujete matrac do manželského dvojlôžka, kupujte si tzv. partnerský matrac. Múdre a praktické
je tiež kúpiť si dva samostatné matrace, ktoré sa lepšie udržuj ú. Najdôležitejšia výhoda je, že si každý
z partnerov vyberie presne taký matrac, ktorý je práve pre neho optimálny s ohľadom na skutočnosť,
že každý z nás má inú stavbu tela.
8. Vyberajte odnímateľný a prateľný poťah, deliteľný na dve časti, aby sa jednoducho vošiel do pračky u Vás
v domácnosti.
9. Komfort a relaxáciu Vám zvýši správna voľba anatomických vankúšov a v spojení s kvalitnými lôžkovinami,
ktoré vyhovujú Vašim požiadavkám, si v noci nielen dobre odpočiniete, ale tiež súčasne načerpáte sily do
nového úspešného pracovného dňa.
10. Nešetrite na sebe a urobte pre seba niečo mimoriadneho tým, že si doprajete kvalitný matrac.
Matrac LB BOHEMIA Vám pridajú minúty spokojného života.

ZÓNOVANIE MATRACOV

Zónovanie matracov je premyslené pred samotným výrobným návrhom matraca preto, aby boli príslušné zóny matraca umiestnené optimálne tak, že bude mať každá časť nášho tela správny podklad a oporu pri ležaní ako na chrbte, tak na boku. V oblasti temena hlavy, pod lopatkami, bedrami, kolenami a pätami (najčastejšie miesta vzniku preležanín) je matrac technologicky upravený tak, aby prípadná kombinácia zmeny tuhosti, konštrukcie, peny, profilu a iné vyhovovala anatómii ľudského tela, aby matrac tzv. správne podržal chrbticu. To je nutné k tomu, aby sme spali kľudne, pohodlne, nič nás netlačilo, aby sme sa neprevaľovali a aby sme sa ráno budili odpočinutí, plní síla chuti do nového dňa.

LEPENIE MATRACOV

Pri procese výroby matracov sú jednotlivé vrstvy väčšinou k sebe lepené po celej ploche špeciálnymi lepidlami. Výnimkou sú matrace, ktoré sú konštruované tak, že jednotlivé vrstvy pien do seba dokonale zapadajú a je tu použité lepidlo len minimálne bodovo, aby sa zamedzilo prípadnému vybočeniu vrstiev pien pri dlhodobom užívaní. Pri všetkých našich matracoch používame k lepeniu špeciálne prírodné lepidlá na vodnej báze, ktoré sú zdravotne nezávadné a spĺňajú najprísnejšie normy zdravotnej nezávadnosti. Každé použité lepidlo má túto vlastnosť certifikovanú. Pri výrobe matracov teda myslíme aj na alergikov, astmatikov a všetky osoby citlivé na chemické lepidlá, ktoré by mohli pôsobiť akokoľvek dráždivo.

NOPKOVÁ ÚPRAVA

Matrace s tzv. masážnymi nopkami sú špecifické tým, že je telo podporované plochou, ktorá umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu pod poťahom, medzi poťahom a telom ležiacej osoby. Nopková úprava teda čiastočne odvádza vlhkosť a udržuje optimálnu mikroklímu vo vnútri lôžka. Pokiaľ je matrac opatrený nopkami obojstranne, potom pravidelné otáčanie zvyšuje aj jeho životnosť. Nopky môžu byť naviac ešte radené do anatomických zón, prípadne je pri ich výrobe použitá viscoelastická pena. To je potom skvelá investícia do vlastného zdravia, kľudného spánku a načerpania síl do nového dňa. 

ZDRAVOTNÉ MATRACE

Pojem zdravotný matrac je najčastejšie používaný výraz v spojení s kvalitným spánkom. Buďte rozumní, a nenechajte sa pri výbere matraca oklamať a pýtajte sa. Prečo je matrac zdravotný? Čím je jedinečný? Čím to výrobca garantuje? Ako jedni z mála máme dlhoročné skúsenosti s dodávaním lôžok a matracov priamo do nemocníc, LDN, domovov pre seniorov a pre opatrovateľskú službu. Naše matrace sú vyvíjané, vyrábané a testované s ohľadom na rastúce požiadavky a pocity konečných spotrebiteľov. Vybrané zdravotné matrace sú priamo zaevidované v zdravotných poisťovniach, ktoré môžu klientom po schválení prispieť. Naše dlhoročné skúsenosti a referencie hovoria za nás.

LATEXOVÉ MATRACE

Latexové matrace majú radu nesporných výhod, ako sú konzistentné vlastnosti v celom matraci. Toho je dosiahnuté vylievaním zmesi zo 100% prírodného latexu s pridaním latexu priemyselného. Materiál je obľúbený vďaka svojej vysokej bodovej elasticite, teda stlačeniu iba v mieste zaťaženia bez výrazného stlačenia okolitého priestoru. Matrac z latexu teda pomáha telu pri otáčaní, vstávaní a má tú jedinečnú vlastnosť, že sa vďaka svojej priedušnosti a prípadnému perforovaniu jadra tzv. neprehreje, čo je cenené najmä v horúcich letných dňoch. Vďaka svojej vyššej objemovej hmotnosti je latexové jadro prakticky nezničiteľné a nedeformuje sa,

VYLIEVANÁ 4G PENA

4G pena je pena tzv. 4. generácie a je spojením inovácie, luxusu a hygieny. Táto novinka v oblasti termoaktívnych pien je používaná ako vrchná pena matracov, ktorá prichádza priamo do styku s ľudským telom. Aj keď má vlastnosti lenivej peny, je výborne priedušná. 4G pena je vyrábaná najmodernejšou technológiou vylievania do foriem, čo má výhodu v jej mimoriadne hladkom a utierateľnom povrchu. Jemné profily pôsobia blahodárne na ľudskú pokožku, umožňujú jej lepšie prekrvenie, zmenšujú trnutie končatín vrátane tzv. "mravenčenia", znižujú riziko otlakov a tým aj preležanín. Táto špeciálna pena je vhodná najmä pre alergikov a astmatikov, pretože sa na rozdiel od ostatných pien pri výrobe nereže z bloku, tým nevznikajú žiadne mikročastice, ktoré na seba môžu viazať prach a roztoče.

OBOJSTRANNÉ MATRACE

Pojem obojstranný matrac znamená, že matrac má dve funkčné plochy,
ktoré môžete ľubovoľne otáčať a striedať. Najväčšou výhodou tohto typu matraca je predovšetkým dlhá životnosť, ktorá sa predlžuje pravidelným otáčaním. Do každého manželského dvojlôžka odporúčame tzv. partnerské matrace, teda obojstranné matrace, ktoré majú tiež rozdielne tuhosti ložných plôch. Fyziológia muža a ženy sa od seba podstatne líši, telo muža alebo ženy zaťažuje matrac inak a inde. Stačí potom matrac uložiť do manželského dvojlôžka podľa individuálnych pocitov a požiadaviek pri zachovaní rovnakej výšky oboch matracov.

DETSKÉ MATRACE

Matrace určené do detských postieľok pre vek dieťaťa do 3 rokov. Správne tuhý a stabilný matrac je nevyhnutný pre správny vývo j chrbtice malého dieťaťa už od narodenia. Pokiaľ chcete pre Vaše dieťa len to najlepšie, vyberte si pre svojich najmenších kvaltiný detský matrac a odmenou Vám bude spokojné a zdravé dieťa. Odporúčame matrac kombinovať s poťahom Basic, prateľným na 60 °C. Vyrábané rozmery do postieľok pre malé deti sú 120 x 60 cm a 140 x 70 cm.

PDF KATALOG MATRACOV A DOPLNKOV 2019

SHOWROOM - R1 Centrum

PORADÍME S VÝEROM


DOVEZIEME


VYNESIEME


ZMONTUJEME